Egyenes hajra kifejezetten ajánlott, de használható más hajtípusok esetén is. A hajtöredezés ellen is hatékony és megakadályozza a sztatikus feltöltődést.
Mivel anyaga bambusz, így ellenáll a nedvességnek.
A fényes haj, legyen akár hosszú, akár rövid, szőke, fekete vagy vörös, az egészséget és a vitalitást jelenti. Ahhoz, hogy a haj szép legyen, megfelelő ápolásra van szüksége. És ez magában foglalja a megfelelő hajkefét vagy a megfelelő fésűt.
A legjobb módja annak, hogy finoman fésüld a hajad,ha természetes anyagokból készült hajkeféket és fésűket használsz . A természetes vagy fából készült sörték gyengédek a haj szerkezetéhez és elkerülik a károsodást. A természetes fából, például olíva-, körte- és bükkfából vagy bambuszból készült, ergonomikus kialakítású "nyelek' nagyon kényelmesen illeszkednek a kezedbe.
Ez a könyv a Tűz és fény útja első kötetének gyakorlati vonatkozású kísérőszövege, illetve annak kiegészítése és értelmezése.
Azonban ez az írás, mint a filozófia és a jógagyakorlás beható műve, önmagában is megállja a helyét. Minden értelemben megalapozott filozófiai keretet szolgáltat a jóga gyakorlásához, valamint számos specifikus gyakorlatot kínál a tapasztalt tanulók számára. Az élet valójában két pont között húzódó egyenes. Az egyik végpontot születésnek, míg a másikat halálnak nevezik. Az életet különféle képzeteken, víziókon keresztül látjuk és értjük meg. Jelenleg egy behatárolt vízióval rendelkezünk, hiszen korlátozott az a láthatár is, amelyet szemlélünk. A világegyetem kereke (Szamszára) természetéből fakadóan, megállás nélkül és folyamatosan forog. Ebben a körforgásban elérkezik az az idő, amikor emberré válunk. Az ember minden faj közül a legfejlettebb, mert ösztöneit meghaladva egyaránt képes gondolkodni és beszélni. Amikor a kerék forog, és elérjük az emberi létállapotot, gondolatainkért és tetteinkért felelőssé válunk. Az ember tevékenységeit már nem egyszerűen a természet (Prakriti) irányítja. Jelenleg nem vagyunk képesek irányítani a tudatalatti elmét (Csitta), amely ugyan ismeretlen számunkra, mégis számos dolog megtételére ösztönöz. Ám tetteink (Karma) elemzésével megismerhetjük ezt az elmét, mely ma még falként emelkedik köztünk és a végső valóság (Brahman) között.
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok: