Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
Egyéb változatok:
A csatornázatlan területeken felmerülő egyedi szennyvízkezelés nem egyszerű feladat, főleg, ha valaki nem rendelkezik házi szennyvíztisztító kisberendezéssel. A legtöbb csatornázatlan háztartásban szennyvíztárolót/emésztőgödröt használnak erre a célra. Az emésztő illetve szikkasztógödrök tisztítási hatásfoka önmagukban minimális, a bűzhatásuk jelentős, az akna falain és alján megkötődött zsíros iszap szintén nem előnyös. Sok esetben ezek úgy vannak megépítve, hogy a hézagokon keresztül a folyadék elszivároghasson a talajba, így ez talajterhelő hatású lehet. Ezeket a szennyező anyagokat utána felvehetik a kerti gyümölcs- és zöldségnövények, a talajvízbe, kútvízbe történő bemosódásról vagy a lehetséges szaghatásról nem is beszélve. Épp ezért javasolt a szennyvíz Greenman Purusszal való kezelése.
A keletkező szennyvíz optimális kezelése a szippantások gyakoriságának csökkentésével költségkímélő is lehet.
Hogyan működik a Greenman Purus?
Optimális esetben a tároló szilárd tartalmát baktériumok és enzimjeik milliói folyadékká és gázokká alakítják, így az emésztőben egy szagtalan, vízszerű folyadék marad. Ehhez azonban az kell, hogy egy stabil mikrobiológiai rendszer alakuljon ki a tárolóban. Ez a természetes biológiai folyamat azonban könnyen leállhat, például ha túl kicsi az emésztőgödör, vagy ha hirtelen több szennyvíz keletkezik, mert megnő az egy háztartásban élők száma, vagy megérkeznek a nyaralóba a lakók. Ezen kívül a háztartásban használt vegyi anyagok (tisztítószerek, antibakteriális szappanok, tisztálkodó szerek, gyógyszerek, antibiotikumok, stb) is károsítják a lebontó baktériumokat. Mindezek hatására csökken az emésztőben lévő baktériumok száma, vagy megváltozik a fajok összetétele és beindulhatnak káros rothadási folyamatok. A baktériumok hiánya, azaz a természetes folyamat leállásának jelei egyértelműek: dugulás, kellemetlen szagok keletkezése, az emésztőgödör iszaposodása, szennyvíz kiömlés. A legtöbb háztartásban ilyenkor hívják ki a szippantós kocsit, melynek költsége általában igen magas.
Termékjellemzők:
Hazai gyártású, környezetbarát termék
Kizárólag természetes anyagokat tartalmaz
Élő baktériumok és enzimek működése által fejti ki hatását
Könnyen kezelhető és adagolható folyadék készítmény
Természetes összetételének köszönhetően nem roncsolja a lefolyóvezetéket
Minden típusú emésztőhöz használható (alkalmazható tégla, beton vagy műanyag emésztőnél is)
Természetes módon csökkenti a szippantások gyakoriságát
Megelőzi és megszünteti a kellemetlen szagokat
Fenntartja az emésztő biológiai egyensúlyát
Megszünteti a zsírosodást és segít megelőzni a csatornarendszer dugulását
Adagolási javaslat:
Házi szennyvíztisztításhoz:
Kezdeti adagolás 10 napig 1 deciliter/nap
Fenntartó, hosszú távú folyamatos adagolás fél deciliter heti 2 alkalommal
A Greenman Purus adagolása közvetlen az emésztőgödörbe, WC csészén vagy a lefolyón keresztül történjen
Szippantást követően már az első napon javasolt a termék adagolása
A fent javasolt adagolási mennyiségek, egy négytagú háztartásban szokásos átlagos heti vízhasználat, illetve szennyvízképződésre vonatkoznak (kb. 2-3000 liter általános szennyvíz, fürdőkád, mosdó és mosógép szennyvíz, és mintegy 1000 liter WC szennyvíz). Az adagolt mennyiséget mindig a lefolyóba vagy a wc kagylóba öntsük, lehetőleg este lefekvés előtt és 2-3-szor öblítsük le vízzel.
Tartós fagyok vagy nagyon hideg idő esetén, amennyiben az emésztő ki van téve a hidegnek, fokozottan javasolt a kézmeleg vízzel hígítva történő kijuttatás, illetve a nagy hideg esetén a hatékonyság tovább növelhető 2x-es, 3x-os dózis alkalmazásával. Emellett (amennyiben az átlagosnál több fertőtlenítőszert használ) tovább segíti a jótékony baktériumok működését, ha a fertőtlenítőszerek helyett Greenbiotic tisztítószereket használ.