A sárgaréz Ganesha szobrunk egy gyönyörű kis ajándék vagy ajándék szeretteidnek. Szerencsehozó istenségként eltávolítja az akadályokat, és segíti az új projektek sikerét. Nem ok nélkül tekintik Ganeshát a hinduizmusban az üzletemberek védőszentjének, akit mindig segítségül hívnak, ha új cég indul.
A kis Ganesha figura az elefántfejű isten jellegzetes tulajdonságaival rendelkezik: Siva és Parvati fia, emberi testen ülő elefántfeje, kerek hasa, négy karja és törött agyara van.
Egyéb változatok:
Ez a Mahadevi figura 50 cm-es, súlya pedig majdnem 4 kg. A szobor sárgarézből készült, és különböző színekben kézzel festett. A jógastúdió vagy a meditációs szoba inspirációjaként nagyon szép, minőségi ajándék is lehet.
Mahadevi az isteni anya, és egyesíti magában az összes női hindu istenséget. Kali, Durga vagy Parvati formájában is megjelenhet. A Mahadevi név szanszkritból származik, és jelentése "a nagy istennő". Megtestesíti a kozmikus energiát, valamint a női erőt. A teremtés istennőjeként és Shiva női aspektusaként is tisztelik.
Ez a sárgaréz Buddha figura Ratnasambhava Buddhát ábrázolja, a tantrikus buddhista tanítások öt Dhyani Buddha egyikét. A meditációs ülésben keresztbe tett lábakkal, bal kezében alamizsnával. A jobb kar kinyújtott ujjakkal a térd fölött lóg, a tenyér kifelé mutat. Ez a Varada Mudra, a kívánságteljesítés és a jótékonyság gesztusa.
A 8 cm-es Buddha szobor ideális ajándék szeretteinek vagy saját buddhista oltárához otthon. Ratnasambhava, a „született ékszer”, a kiegyensúlyozottság bölcsességét testesíti meg, és segítenie kell a büszkeség és az arrogancia leküzdésében.
Ez a sokszínű Ganesha szobor gyönyörűen készült és apró kövekkel díszített. Csodálatos ajándék egy új üzlet vagy jógastúdió nyitására, szerencsebűbájként esküvőre vagy minőségi díszként az oltáron. Az elefántistent a hindu hit a boldogság hordozójaként, minden akadály elhárítójaként és a bölcsesség isteneként imádja. A tudomány, az írás és az oktatás mecénása is.
Ganesha – vagy Ganapati – embertestű és elefántfejű. Négy karja a finom test négy aspektusát szimbolizálja: az elmét, az egót, a szellemet és a tudatot. Egyik kezében egy fejszét tart, amely minden vágy és vágy elpusztítását jelenti. A második kézben van egy kötél, amellyel kihúzza a hívőket a problémákból, és összeköti őket az örök boldogsággal. A harmadik kézben Ganesha egy cukorkát tart a lelki keresés jutalmaként, a negyedik pedig a védelem és áldás gesztusaként van felemelve. Kerek hasa körül övként egy kígyót visel, lábánál Ganesha hegye, egy kisegér ül.
A Zöld Tara a tibeti buddhizmus női aspektusát testesíti meg. Őt hívják megmentőnek. Megvédi a hívőt a veszélyektől, segítő kezet nyújt a szükségben szenvedőknek és teljesíti a hívő kívánságait. Az „Om Tare Tuttare Ture Soha” mantrájának elmondása segít a félelmek megszüntetésében. A táncoló Tara szobor gyönyörű ajándék, és jól mutat a buddhista oltáron.
Ez a sokszínű Buddha figura gyönyörűen készült és igényesen díszített színes kövekkel. A 30 cm magas szobor kiválóan alkalmas jóga- vagy meditációs szoba oltárának, vagy elegáns és minőségi ajándéknak.
A szobor Akshobhyát ábrázolja, a tantrikus tanítások öt Dhyani Buddha egyikét. Buddha Akshobhya a jobb kezével készíti el a Bhumisparsha Mudrát, a gesztus a föld érintése: A jobb kar a térd felett lóg, a tenyér befelé mutat, az ujjbegyek pedig a talajt érintik. A bal kéz az ölben van, tenyérrel felfelé.
Az Akshobhya név jelentése "rendíthetetlen" vagy "önmagában pihenő". Megtestesíti a megbízhatóságot, tükörszerű bölcsessége pedig hivatott semlegesíteni a haragot, a gyűlöletet és a bosszúságot.
A 17 cm magas, sárgarézből készült Ganesha szobor tökéletes ajándék az új kezdetekhez. Mert az elefántistent a hinduizmus a "siker istenének" tekinti, és mindig megidézik, amikor valami új elkezdődik. Így a sárgarézből készült Ganesha szobor szép ajándék, ha új üzletet nyitnak, közös utakon indulnak vagy esküvőt ünnepelnek. Ezen kívül a Ganesha figurával díszítheti jóga- vagy meditációs szobáját, vagy szépítheti otthonát.
Egyéb változatok:
Ez a közepes méretű Shiva Nataraja szobor Shivát kozmikus táncosként testesíti meg. Brahmával mint teremtővel és Vishnuval mint fenntartóval együtt Shiva szimbolizálja az elpusztulás vagy pusztulás elvét, mint a Szentháromság részét. Amikor Shiva felemeli a lábát, valami létrejön; amikor leengedi a lábát, valami elpusztul. A Nataraja szobor emlékeztet arra, hogy felismerjük és elfogadjuk az állandó változás elvét, mint az egyetlen állandót az életben.
Egyéb változatok: