Kiadványunk második számának írásai nagyrészt a Himalája hegységhez és az ott élő mesterekhez kapcsolódnak, ezen belül kiemelten foglalkozunk a Szvámi Ráma nevével fémjelzett Himalájai Jóga Tradícióval. Emellett helyet kap egy beszélgetés dr. Vigh Bélával, olvashatunk a jóga magyarországi történetéről, az indiai zenéről, Körösi Csoma Sándorról és Siva istenről, s nem maradnak ki a gyakorlati kérdésekkel (jógagyakorlatok, jógaoktatók listája, táplálkozás) foglalkozó rovatok sem.
Egyéb változatok:
Ha uralni tudjuk az elmét és annak minden megnyilvánulását, elérünk a bölcsesség legmagasztosabb fokához, a szamádhihoz.
Ha képesek vagyunk megpillantani lényegi természetünket, felszabadulunk, elérjük a szamadhit.
Miről szól ez a könyv?
A jóga pszichológiájában központi helyet foglal el az az elképzelés, miszerint több különböző létezési szint van, és mindegyik képes megfigyelni és irányítani az alatta lévőt. Számos ilyen szint létezik a mindennapi gondolkodás síkján túl. A jóga és meditáció munkája és játéka e magasabb szintek szisztematikus felfedezése, fejlesztése és a velük való kísérletezés.
A leírásokban és jóga könyvekben öt fő szint jelenik meg. Az ősi iratokban „burkoknak vagy kósáknak” nevezik ezeket, mivel a fejlettebb szint az azt megelőzőn belül létezik. Minden egyes burok beborítja és elhomályosítja a sokkal finomabb tudatot, amely bensőjében létezik. Ez az öt szint vagy burok átíveli az emberi természet teljes spektrumát. Az általuk kialakított folytonosság egyfajta lépcsőzetes létrát alkot, amely minden fejlődés és növekedés alapja.
A fejlődés egy egységes folyamat: a biológiai evolúció az egysejtűtől az emberig, a pszichológiai evolúció a gyermektől a felnőttig, a terápiás evolúció a mentális betegségtől az egészségig, és az egyetemes tudatosság kifejlődése a misztikus jógiban mind beletartoznak ebbe a fejlődési folyamatba. Mindegyikük a hosszú út egy lépésével foglalkozik. Mindegyik az egésznek egy részletét írja le.
Jóga oktató tanfolyamok, jógaoktatói képzések alap jóga könyve ez a mű Szvámi Rámától meditációs technikákkal, a jógapszichológia alapjaival.
Szvámí Ráma a jóga különféle ágait mint a közös célhoz, a megvilágosodás eléréshez vezető ösvényeket mutatja be. Könyve segítséget nyújt abban, hogy megismerjük önmagunkat és ennek alapján választhassunk közülük.