Egészséges táplálkozásról akkor beszélhetünk, ha a szervezetünkbe az ételek és italok optimális mennyiségben és minőségben, a szükséges változatossággal kerülnek bevitelre. Ez annyit jelent, hogy a szervezetünk számára energiát biztosító fehérjék, zsírok és szénhidrátok, valamint a szükséges tápanyagok, mint pl. ásványi anyagok és nyomelemek megfelelő arányban és változatos formában kerülnek "bevitelre". Az egészséges táplálkozás alapja az egészséges életmódnak.
Egyéb változatok:
Indiai gyógynövény krém A Chyawanprash egy gyógynövényes, lekvárszerű paszta, amely ájurvédikus recept alapján készült. Friss amla gyümölcsökből készül, amelyeket ezután egy speciális gyógynövény keverékkel kombinálnak. Ajánlott 5 éves kortól. * Nem ajánlott terhes és szoptató nőknek, valamint cukorbetegségben szenvedőknek. Használat: 1 teáskanál reggel (éhgyomorra) és este Tárolás: száraz és hűvös helyen tárolandó Összetevők: Matsyandika (cukornád), Amla (Emblica officinalis), méz, Baheda (Terminalia bellerica), Harad (Terminalia chebula), Bel (Aegle marmelos), Ghee, Munakka (Vitis vinifera), Shatavari (Asparagus racemosus), Ajvelen (Api) , Elaichi (Elettaria cardamomum), Giloy (Tinospara cordifolia), Madhuyashti (Glycyrrhiza glabra), Jatamasi (Nardostachys jatamansi), Tejpatta (Cinnamomum Tamala), Vidari (Pueraria tuberosa), Nagarmothunda (Boavia) diffus (Piperchar) longum), Dalchini (Cinnamomum zeylanicum), Gokharu (Tribulus terrestris), Nagakesra (Mesua ferrea)
| Pörkölés | Közép francia |
| Őrlés | Szemes |
Egyéb változatok:
Összetevők
A termék 1 kg-ra számíott anyagösszetétele:| Fehér és színes termékek | /100 g | /3,5 g |
| Kalória | 399 Kcal/1686 kJ | 14 Kcal/59kJ |
| Fehérje | - | - |
| Szénhidrát | 99,7 gr | 3,49 |
| - melyből cukrok | 99,7 gr | 3,49 |
| Zsír | - | - |
| - melyből telített zsírsavak | - | - |
| Rost | - | - |
| Só | - | - |
| Barna termékek | /100 g | /3,5 g |
| Kalória | 397 Kcal/1686 kJ | 14 Kcal/59kJ |
| Fehérje | - | - |
| Szénhidrát | 96,2 gr | 3,37 |
| - melyből cukrok | 96,2 gr | 3,37 |
| Zsír | - | - |
| - melyből telített zsírsavak | - | - |
| Rost | - | - |
| Só | - | - |
| Összetétel | 100% Arabica |
| Pörkölés | Közép francia |
| Őrlés | Szemes |
Egyéb változatok:
| Energia | 2045 kJ / 495 kcal |
| Zsír | 45 g |
| - amelyből telített zsírsavak | 27 g |
| Szénhidrát | 27 g |
| - amelyből cukor | 1.1 g |
| Fehérje | 11 g |
| Só | 0.01 g |
Allergének
A Biosüsse Étcsokoládé tartalmazza a következőket:Kakaómassza**, Édesítő: eritrit* (Biosüsse ®), kakaóvaj**, Mandulaprotein*(10%), Inulin **.
A*-gal jelölt összetevők ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származnak.
A **-gal jelölt összetevők ellenőrzött, méltányos kereskedelemből származnak.Kakaótartalom: legalább 72 %.
Egyéb változatok:
Keserű, fanyar és csípős ízű fűszernövény. Melegítő, antidepresszáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik, csillapítja az allergiás tüneteket, jótékony hatással van az immunrendszerre, valamint fiatalítja és erősíti a szervezetet. Színezőanyagoktól mentes * Természetes illóolajokat tartalmaz * 100% természetes termék Ajánlott fogyasztás: A porított gyökeret 6-7 g mennyiségben (kb. 2 teáskanál naponta) kell fogyasztani az ételek mellé, vagy fél teáskanálnyit kell hozzáadni a teához (naponta kétszer). Nem ajánlott terhes és szoptató nőknek, valamint pajzsmirigy -túlműködésben szenvedőknek. Tárolás: száraz és hűvös helyen, napfénytől védve. Összetétel: 100% organikus Ashwagandha gyökér (Withania Somnifera).
Egyéb változatok:
Összetevők
| Átlagos tápérték 100 g termékben | |
| Energia | 841 kJ / 201 kcal |
| Zsír | 0,2 g |
| ebből telített zsírsavak | 0,2 g |
| Szénhidrát | 73,0 g |
| amelyből cukrok | 0,0 g |
| amelyből édesítők* | 73,0 g |
| Rost | 0,0 g |
| Fehérje | 6,1 g |
| Só | 0,02 g |
| *A poliolnak nulla a kalóriatartalma és a felszívódó szénhidráttartalma. | |
| Az adatok tájékoztató jellegűek! Minden esetben olvassa el a terméken található címkét. | |
| Nagy mennyiségű fogyasztása hashajtó hatású lehet! | |
| Tárolás | száraz, hűvös helyen |
| Összetétel | 100% Arabica |
| Pörkölés | Közép francia |
| Őrlés | Szemes |
Egyéb változatok: