Mit tartalmaz a csomag?
Jojoba-/makadámiadió-olaj észterei, boswellia carterii (tömjén) olaj, szkvalén, santalum paniculatum (hawaii szantálfa) törzséből kivont olaj, lavandula angustifolia (levendula) olaj, commiphora myrrha (mirha) olaj, makadámiát fitoszteril, helichrysum italicum (olasz szalmagyopár) virágából kivont olaj, rosa damascena (damaszkuszi rózsa) virágából kivont olaj, fitoszterolok, tokoferol
Használati módokVigye fel reggel és este megtisztított arcára és nyakára felfelé irányuló mozdulatokkal. Ezt követően használja a Veráge hidratálókrémet.
FigyelmeztetésCsak külső használatra. Ügyeljen, hogy a szemével ne kerüljön közvetlen kapcsolatba. Bőrirritáció esetén hagyja abba a használatát.
ÉLÉNKÍTŐ BŐRRADÍR 70 g
A doTERRA élénkítő bőrradírral megtapasztalhatod, milyen érzés a friss, megújult bőr. A grépfrút és a borsmenta CPTG™ minőségű esszenciális olajaitól a bőrradírozás frissítő, illatos élménnyé válik, a jojoba észterei pedig fényesebbé teszik a bőrt. A bőrt olyan növényi alkotók tonizálják, simítják és hidratálják, mint a mandarin és narancs, a jázmin, valamint a bojtorján kivonata.
Szépülj a vitalizáló fehér agyag és a krémes kecsketej természetes erejével! Száraz és érzékeny bőrre ajánlott arcpakolás, ami a fehér agyag enyhe tisztító és hámlasztó, valamint erős bőrtápláló hatásának, illetve a krémes kecsketej hidratáló és tápláló hatásának köszönhetően egészséges kisugárzást és frissességet ad a bőrnek! Segíti a friss bőrképződését, vitaminokkal és ásványianyagokkal látja el azt, használata után a bőr selymes és puha tapintású lesz.
Minden bőrtípusra ajánlott, különösen a száraz vagy érzékeny arcbőrre. A fehér agyag gyengéd tisztító, enyhén hámlasztó, vízmegkötő hatású, bársonyos és puha bőrfelületet ad a használatot követően. A kecsketej emellett vitamindús, könnyen felszívódik a bőr mélyebb rétegeiben is, AHA-sav tartalmának köszönhetően pedig enyhén hámlaszt és segíti a friss bőr képződését. A pakolás az arcon kívül a test más területein is jól alkalmazható, a dekoltázs vagy akár a test más száraz bőrfelületein.
Így használd:
Illatmentes keverék. A tálkában már kikevert masszába a hangulatodnak és a bőrtípusodnak megfelelő illóolajat belecsepegtetve személyre szabhatod a pakolást. (2-3 csepp illóolaj egy tálkányira bőven elég)
Egy tálkában keverj össze 2-3 kiskanálnyi pakolást, annyi vízzel hogy könnyű, kenhető masszává váljon. Kend fel az arcodra, nyakadra és dekoltázsodra majd 15-20 perc múlva langyos vízzel mosd le.
Sima víz helyett növényi-vízzel is elkészíthető. Rózsavízzel keverve a hidrolátum pozitív tulajdonságai is kihasználhatóak amíg a pakolás a bőrön van. A rózsavíz tonizáló, feszesítő és sejtregeneráló hatású, ami még jobban hidratálja és felüdíti az arcbőrt.
Hidegen sajtolt növényi szappan szantálfa kivonattal. Normál bőrtípusra. Érzékeny bőrűek számára nem ajánlott. Illata kikapcsol, nyugtat, oldja a feszültséget.
A hideg eljárással készült szappanok előállításához kevesebb lúgot használnak, nem tartalmaznak mesterséges színezéket, habképzőt, mesterséges illatanyagot, tartósítószert és szilikont sem.
Viszont gazdagok természetes glicerinben, amely hidratáló tulajdonságú, nem szárítja a bőrt.
A hidegen sajtolt szappanok az ipari szappanokhoz képest puhábbak és könnyebben oldódnak, ezért hagyd jól megszáradni.
Egyéb változatok:
Gyengéden hidratáló, könnyen kiöblíthető sampon a mangó és a füge tápláló erejével. Könnyen fésülhetővé, ragyogóvá, selymessé varázsolja haját. Szulfát mentes. Felhasználási javaslat: Egy kis mennyiségű sampont oszlassunk el tenyerünkben, majd vigyük fel a fejbőrre és a hajra. Masszírozzuk habosra és 5-10 percig hagyjuk hatni. Ezt követően mossuk le a sampont vízzel. Ha szükséges, ismételjük meg a folyamatot. Összetevők: Víz Decyl glükozid, nátrium-lauril-szorozinát, nátrium-kókusz-glicinát, mangó, aloe vera, reetha, bhringraj, jatamasi, amla, neem, kakukkfű, mandulaolaj, akrilát-kopolimer, tokoferil-acetát, fenoxi-etanol, citromolaj, rozmaringolaj, N -undecilenoil-glicin, N-kaprilil-glicin, Trietanolamin, természetes illatanyag, természetes színezőanyag.
Egyéb változatok:
Az indiai gyógynövények, méz és mandula kombinációja megtisztítja fejbőrét, és táplálja haját.Természetes hidratáló, a hajat egészségessé és ragyogóan széppé teszi. Ez a tápláló természetes hajápoló készítmény mangómag olajjal és fügekivonattal megerősítve a hajat puhává, fényessé és szuper selymessé teszi. Szulfátmentes. Felhasználási javaslat: Egy kis mennyiségű sampont oszlassunk el tenyerünkben, majd vigyük fel a fejbőrre és a hajra. Masszírozzuk habosra és 5-10 percig hagyjuk hatni. Ezt követően mossuk le a sampont vízzel. Ha szükséges, ismételjük meg a folyamatot. Összetevők: Víz, Decyl glükozid, nátrium-lauril-szorozinát, nátrium-kókusz-glicinát, mangó, aloe vera, reetha, bhringraj, jatamasi, amla, neem, kakukkfű, mandulaolaj, akrilát-kopolimer, tokoferil-acetát, fenoxi-etanol, citromolaj, rozmaringolaj, N -undecilenoil-glicin, N-kaprilil-glicin, Trietanolamin, természetes illatanyag, természetes színezőanyag.
Egyéb változatok:
Hidegen sajtolt, bio, világos dió színű, karakteres illatú, közepesen sűrű bázisolaj.
A-, B- és E-vitaminban gazdag növényi olaj.
Használható önmagában, de krémek alapanyagaként is.
Ápolja a legérzékenyebb bőrt is és hosszantartó hidratálást nyújt. Rendszeres használatával a bőr puha és bársonyos lesz.
Csecsemőknél és gyermekeknél is alkalmazható általános bőrápolásra.
Vitamintartalmának köszönhetően segít fenntartani a bőr nedvességét, csökkenti a szem alatti sötét karikákat, a szemkörnyéki szarkalábakat és késleltetheti az öregedést is.
Bővebben a mandulaolajról
A mandula egy csonthéjas termés illetve az azt termő mandulafa (Prunus dulcis, Prunus communis, Prunus amygdalus vagy Amygdalus communis) rövidebb neve. Őshazája Nyugat- Közép és Kelet Ázsia Legközelebbi rokona az őszibarack, távolabbi rokonai a szilva és a kajszibarack. A mandulafa termése a világ összes olajos magvai közül az egyik legrégebbi és legismertebb.
A mandula a kedvező életkörülmények között eléggé nagy fává fejlődik, erős, gyakran vastag törzset nevel, koronája hajlamos az elsűrűsödésre. A faj páratlan szívósságánál fogva megtelepszik a napégette, száraz, sziklás lejtőkön is, de itt inkább bokoralakot ölt. A mediterrán országokban leggyakoribbak a magról kelt fák, amelyek 3–8 m magasságot érnek el, szabálytalan koronát fejlesztenek, kérgük ripacsos, gyakran furcsán csavarodott. Fája jó talajon és megfelelő ápolás mellett 6-8 méter magas, a korona átmérője 4-8 méter közötti.
A felnyíló csonthéjas termés külső és középső terméshéja éréskor felreped és kihull a csontár. A mag édes és keserű lehet. A termelt édesmagvú fajták papír-, félpapír- és kemény magvúak lehetnek.
A mandulamag fehér belseje fogyasztható, miután feltörtük a csonthéjat és megtisztítottuk a vékonyabb héjától. Főleg cukrászkészítményekhez, illetve édes ételekhez használatos, főként aprítva. A marcipán alapanyagát képezi. Ünnepi ételeket tehetünk vele különlegessé, például mandulás pulyka, mandulás hal. A mandula fehérjét, egyszeresen telítetlen (olajsav) és többszörösen telítetlen zsírsavakat, olajat, szénhidrátokat és ásványi sókat (K, Ca, Mg, Fe, P) tartalmaz.
Forrás: Wikipédia
Az olaja gazdag E és B-vitaminban. Magas az Omega-9 telítetlen zsírsavtartalma, illetve legnagyobb részét a linolsav és olajsav alkotja. Ezeknek fontos szerepe van a bőr védelmében és a szárazság megszüntetésében. Ezért leginkább az érzékeny és száraz bőr ápolásához ajánlott. Puhítja a bőrt, visszaadja annak rugalmasságát és lassítja az öregedését. Szemkörnyék ápolására is elsőrangú. Megszünteti a mimikai ráncokat. Táplálja és ragyogóvá teszi a bőrt.
Használata egyszerű. Cseppentsünk pár cseppet a tenyerünkbe és ujjbeggyel lassan masszírozzuk be a bőrbe. Testápoláshoz a fentiekhez hasonlóan alkalmazzuk. Bázisolajként is kiváló, hiszen jól keveredik minden illóolajjal. Keverjünk bele kedvenc illóolajunkból, 50 ml olajhoz 1-5 cseppet és már használhatjuk is. Ha közvetlenül fürdés után, a még picit nedves bőrre kenjük, még hatásosabb hidratáló.
Receptek házi kozmetikum készítéshez
Mandulaolajos testápoló vaj
Ajánlott normál, vagy száraz, repedezett bőrre.
Hozzávalók:
Elkészítése
Vízgőz fölött olvaszt fel a kakaóvajat és a sheavajat. Ha felolvadtak, vedd le a tűzről és add hozzá a mandulaolajat, majd préseld bele a kapszulából az E-vitamint. Keverd jól el, és töltsd tégelybe. Tartsd szobahőmérsékleten, mert napon vagy melegben felolvadhat.
Használhatod teljes testfelületen és arcon egyaránt. Vidd fel a már megtisztított bőrre és jól masszírozd be. A mandulaolaj gazdagon táplálja és nagyon jól puhítja a kiszáradt, berepedezett bőrt. Lassítja az öregedés folyamatát.
Sheavajas ajakápoló
- 10 gramm shea vaj
- 10 gramm mandulaolaj
- 10 gramm méhviasz
- 5 csepp E-vitamin
- 2 csepp illóolaj (levendula, narancs..stb.)
A sheavajat, az olajat és a méhviaszt olvaszd össze vízgőz felett egy edényben. Ne hevítsd, csak épphogy folyékony legyen. Vedd le a tűzről, és add hozzá az E-vitamint és az illóolajat. Keverd el és már mehet is a tárolóba. Ebből a mennyiségből min. 5 stift jön ki. Töltheted pici fém tégelybe is.
A shea vajat és aloe kivonatot tartalmazó tökéletes formula, mely hidratáló és tápláló hatással bír.
Ezenkívül a mangómag olaj kisimítja a bőrt és megakadályozza annak kiszáradását.
Használata: Masszírozzon egy kis mennyiségű krémet a megtisztított kezek bőrébe.
ÖSSZETEVŐK: víz, kapril/kapril triglicerid, hidroxi-etil-karbamid,
gliceril-sztearát, cetearil-alkohol, sztearinsav, glicerin, emulgeáló viasz,
butyrospermum parkii (shea) vaj, aloe barbadensis (Aloe
tofacteria,
mandula Mangifera Indica (mangó) gyümölcskivonat,
Azadirachta Indica (Neem) levélkivonat, Ocimum Sanctum (Tulsi) levélkivonat
, Curcuma Longa (kurkuma) gyökérkivonat, Rubia Cordifolia
(Manjistha) gyökérkivonat, nátrium-glükonát.
Egyéb változatok:
Édes-vajas kókusz illatú, finomítatlan, VCO (szűz) minőségű növényi zsiradék.
Hidratáló és tápláló tulajdonságai miatt közkedvelt kozmetikum alapanyag.
A szűz kókuszolaj (VCO - Virgin Coconut Oil) mechanikus úton kinyert olaj, amelyet nem hidrogéneztek és nem is esett átt a finomítás, színtelenítés és szagtalanítás folyamatán.
Felhasználás: 5-30% készítményekben, testápoló vajakban 50% is lehet.
Önmagában is jól beszívódik a bőrbe és hajba, de készíthető belőle testvaj és ajakír is.
Hajbalzsamban használva hidratálja a hajszálakat és selymes tapintásúvá teszi azt.
Nem fény- és hőérzékeny, ezért napvédő krém alapanyaga is lehet.
Magas a komedogén indexe, azaz arcápolási termékekbe kevésbé alkalmas, mert érzékeny bőrűeknél apró pattanásokat eredményezhet. Emiatt babaápolási termékekbe is maximum 30%-ban használható.
A frissen sajtolt kókuszolaj színe fehér, íze és szaga különös, de kellemes. Könnyen avassá válik, ilyenkor íze és szaga csípős, karcos lesz. A kókuszolaj szobahőmérsékleten vajszerű, 24 °C-on megolvad. Füstpontja 177 °C, a főzőolajok közül ez kezd legmagasabb hőmérsékleten toxikussá válni, az olaj többszöri használata is engedélyezett, nem kell minden használat után kicserélni.
Három fajtája ismeretes az olaj készítésének módja szerint:
Hidegen sajtolt kókuszolaj
A hidegen sajtolt kókuszolaj folyékony átlátszó tiszta folyadék. Amennyiben az olajat nem hőkezelik, akkor hidegen sajtolt kókuszolaj, így a kókusz minden pozitív tulajdonsága megjelenik az olajban kellemes kókuszaromájú lesz és a szerkezete sem módosul.
Szűz kókuszolaj
A szűz kókuszolaj mechanikus úton előállított olaj, mely nem esett át az RBD (Refinig, Bleaching, Deodorizing) vagyis finomítás, színtelenítés, szagtalanítás) folyamatán és nem is hidrogénezték. A nemzetközi szóhasználat a szűz és hidegen sajtolt kifejezéseket szinonimaként használja, ám ez nem pontos mivel a tudományos jelentésük mást takar.
Finomított kókuszolaj
Az olaj színe sárgás, íze és szaga semleges, 24°C alatt dermed. A finomított kókuszolaj RBD eljáráson megy keresztül, így tiszta, színtelen és szagtalan olajat kapunk, amely kiválóan alkalmas sütéshez, főzéshez. A finomítás során az olaj elveszíti a benne található értékes vitaminokat és aminosavakat, így a szervezet számára értéktelenebb olajat kapunk.
Hidrogenizálás hatására az olaj magasabb hőmérsékleten is stabil marad és a vele készített ételek hosszabb ideig eltarthatóak, ám kis mennyiségű transz-zsír is keletkezik, mely káros a szervezetre.
Felhasználása
A kókuszolajat elsősorban lakosság használja fel főzésre és sütésre. Az ipar margarin gyártásra, sütőipari és édesipari termékek készítésére használja. Kis mennyiségben a kozmetikai ipar is felhasználja szappangyártásra.
Forrás: Wikipédia
A kókuszolajat is - mint a többi nemes olajokat- használhatjuk önmagában arc-és testápolásra, masszázshoz, napozáshoz vagy bázisolajként illóolajokkal elkeverve. Mivel az olaj 25 Celsius fok körül már folyékony, így tárolhatjuk pumpás flakonban is. Könnyebben adagolható, főleg nyáron. Mindenképpen jól záródó edényben tartsuk, mert belefolyhat a táskánkba. A finomított kókuszolaj kiváló alapanyag szappanfőzéshez. Az extra szűz változatból pedig remek házi ajakápoló, arckrém, testápoló, vagy tusfürdő készülhet.
Receptek ház kozmetikum készítéséhez
Napozókrém
Elkészítése
Olvasszuk össze gőz fölött egy edényben a shea vajat és kókuszolajat, majd jól keverjük el benne a cink-oxid port. Töltsük flakonba. Használat előtt rázzuk fel.
A kókuszolaj önmagában is véd a naptól, kb. 4-6-os faktorszámmal rendelkezik. A cink-oxid mennyiségének növelésével a fényvédő faktort növelhetjük. Ez egy természetes fizikai fényvédő anyag, a legtöbb napozókrémben megtalálható. Nem szívódik be a bőrbe, hanem visszaveri a napsugarakat. A shea vaj enyhén fényvédő hatású, 2-3 faktornyi védelmet biztosít, valamint ez adja a krémes állagot és vízlepergető hatása is van. Megnyugtatja, regenerálja a bőrt és gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik.
Dezodor stift
Hozzávalók
2,5 g cink-oxid
5 g szódabikarbóna
17,5 g étkezési keményítő
32 g kókuszolaj
10 g méhviasz vagy ceralan (ez módosított méhviasz)
Illóolaj ízlés szerint pl. levendula, teafa, , citromfű, pálmarózsa
1 csepp e-vitamin
Felolvasztjuk a kókuszolajat és a méhviaszt vízfürdőben. Hűtjük, amíg langyos nem lesz, majd mehet bele a többi összetevő. A végén adjuk hozzá az e-vitamint, és keverjük homogénre. Amíg folyós, addig beletesszük a stiftes flakonba, majd hűtőbe tesszük 12 órára. Utána használható. Fehér nyomot hagy, így picit várjunk felöltözés előtt, hogy beszívja a bőr.
Kókuszolajos ajakápoló
- 10 gramm kakaóvaj
- 10 gramm kókuszolaj
- 10 gramm méhviasz
- 5 csepp E-vitamin
- 2 csepp illóolaj (elhagyható)
A kakaóvajat, az olajat és a méhviaszt olvaszd össze vízgőz felett egy edényben. Ne hevítsd, csak épphogy folyékony legyen. Vedd le a tűzről, és add hozzá az E-vitamint és az illóolajat. Keverd el és már mehet is a tárolóba. Ebből a mennyiségből min. 5 stift jön ki. Töltheted pici fém tégelybe is.
Hagyományosan tömjénként használják vallási szertartásokon és meditációra, felemelő és pihentető. Hidratáló tulajdonságai miatt nagyra értékelik a bőrápolásban.
Egyéb változatok: